Porady żywieniowe
dietetyczne
Zdrowe odżywianie dzieci i osób dorosłych, zmiana stylu życia

Żeby zdrowo się odżywiać niekoniecznie trzeba korzystać z ułożonej diety. Często wystarczą tylko pomiary, badania niedoborów, test genotypu i/lub rozmowa z dietetykiem, który oceni jaki jest problem, wyeliminuje błędy żywieniowe, wskaże prawidłową drogę. Coraz więcej ludzi dba o siebie – dołącz do nich i Ty

 

Diety redukcyjne (odchudzające)

Właściwa edukacja to klucz do sukcesu i niezbędny element leczenia dietetycznego oraz wprowadzenia odpowiednich zmian w żywieniu. Jeżeli będziecie Państwo świadomi jakie procesy i zmiany zachodzą w organizmie, a także otrzymacie pełną wiedzę jaki wpływ ma spożywanie poszczególnych produktów na masę ciała, będzie wam dużo łatwiej wprowadzić zmiany w swoim jadłospisie oraz stosować się do zaleceń dietetyka.
Każda wizyta poprzedzona jest analizą składu ciała oraz oceną dotychczasowych postępów zaleceń dietetycznych.

 

Diety lecznicze

Diety lecznicze w:

cukrzycy, dnie moczanowej, podwyższonym cholesterolu, nadciśnieniu, chorobach wątroby, anemii, grzybicy, zaparciach, refluksie, kamicy pęcherzyka żółciowego, zespole jelita drażliwego, autyźmie, hashimoto i innych

 

Diety dla sportowców

"Sposób żywienia istotnie wpływa na zdolność do wysiłku.Właściwa dieta w znaczeniu zarówno ilościowym jak i jakościowym przed podczas i po treningu oraz podczas zawodów może przyczynić się do osiągania optymalnych wyników sportowych."
Międzynarodowa Konferencja Żywienia Sportowców

 

Oczyszczanie organizmu

Jeżeli chcesz oczyścić organizm z toksyn i metali ciężkich zaproponujemy odpowiednią dietę i nowoczesny preparat odtruwający LAVA VITAE, ale najpierw zaczniemy od diagnostyki, która pokaże faktyczny problem, żebyśmy mogli ocenić postępy kuracji.

 

Odkwaszanie organizmu

Zakwaszenie organizmu ma swoje następstwa w powstawaniu różnych dolegliwości: nadciśnieniu, miażdżycy, cukrzycy, nowotworach, nadwadze, może też powodować zmęczenie i brak koncentracji. Powstaje nie tylko z powodu złego odżywiania ale też podczas uprawiania sportów i stresie. Brak równowagi kwasowo-zasadowej może również być przyczyną zaburzeń snu, napięcia nerwowego i wypadania włosów.
Aby zrównoważyć stosunek kwasów i zasad w naszym organizmie niezbędne jest nam dostarczanie zasadowych soli mineralnych wapnia, magnezu, potasu, sodu, krzemu, miedzi molibdenu i chromu. Tak naprawdę każdą dietę należy zacząć od oczyszczania. Jest to bardzo ważne dla organizmu. Bardzo trafnym określeniem jest, że jelita to Twój drugi mózg.

 

Zdrowe odżywianie kobiet w ciąży i matek karmiących

Nikt tak jak przyszła mama powinien zwracać uwagę na dobre odżywianie, przecież jest ona odpowiedzialna nie tylko za swoje dobre samopoczucie i zdrowie, ale także za zdrowie swojego dziecka. Już w okresie płodowym kształtuje ona nawyki żywieniowe swojego dziecka. Już od dawna wiadomo że jedzenie za dwóch w tym czasie to wielki błąd.

 

DIETA KETOGENICZNA

Jest to dieta niskowęglowodanowa ,wysoko lub nisko tłuszczowa, przeznaczona dla osób przed zabiegami medycznymi , które muszą szybko schudnąć, dla osób trudno chudnących, z insulinooprnością , cukrzycą typu II ( bez insuliny)
Mechanizm ketozy polega na tym, że organizm zamiast węglowodanów jako główne paliwo spala tłuszcz. Następuje spalanie tkanki tłuszczowej, również tłuszczy wewnętrznych, nie odczuwamy głodu, nie spalamy mięśni, lepiej śpimy, mamy lepsze samopoczucie . Następuje poprawa glikemii, zmniejszenie opuchnięć, mamy więcej energii Przed rozpoczęciem diety należy wykonać następujące badania:
Morfologia, glukoza, insulina, ALT, AST, lipidogram, triglicerydy, kreatynina, mocznik, kwas moczowy, Tsh, wapń całkowity, sód, potas, magnez, ferrytyna

ŁÓDŹ - ŚRÓDMIEŚCIE

Al. Kościuszki 59/61 lok. 110
Łódź
Zapisy:   +48 602 425 721

Poradnia dietetyczna Łódź - Centrum Dietetyki Żyj Zdrowo

WARSZAWA - OCHOTA

ul. Grójecka 112 lok. 48
02-654 Warszawa
Tel.: +22 247 80 30
Zapisy: +48 602 425 721

Poradnia dietetyczna Łódź - Centrum Dietetyki Żyj Zdrowo

WARSZAWA- CENTRUM

ul. Twarda 1
Warszawa
Tel.: +22 347 80 30
Zapisy: +48 602 425 721

Poradnia dietetyczna Łódź - Centrum Dietetyki Żyj Zdrowo